Skutecznie dla Regionu
Biografia Rodzina

Warning: Use of undefined constant id - assumed 'id' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /biografia.php on line 167

Stefan Bieszczad jest założycielem i prezesem firmy SURET zatrudniającej 400 pracowników, działającej z powodzeniem od ponad 20 lat na rynku usług logistycznych.

Mieszka w Dębicy, ma 52 lata , jest żonaty (żona Dorota ), ma dwoje dzieci

(syn Daniel i córka Justyna).

Od lat prowadzi szeroką działalność społeczną i sponsoringową. Wspiera uzdolnioną młodzież, inicjatywy kulturalne i działalność sportową.

Jest mecenasem kultury, bardzo często pomaga finansowo przy organizacji imprez kulturalnych na terenie Dębicy i regionu (Dni Sztuki, dębickie opery, Koncerty Noworoczne, wydawnictwa książkowe upamiętniające bohaterstwo żołnierzy AK czy cichych autorów „rewolucji solidarnościowej 1980 roku” w Powiecie Dębickim).

Lokalny patriota dbający o rozwój małej Ojczyzny. Ma duże doświadczenie samorządowe. Był radnym Sejmiku Wojewódzkiego, Rady Powiatu Dębickiego,a także Przewodniczącym Rady Miejskiej w Dębicy.

Zawsze dbał o respektowanie wysokich standardów etycznych w działalności publicznej. Dbając o bezwzględną transparentność samorządu ustąpił z funkcji przewodniczącego Rady Powiatu nie godząc się na nieetyczne zachowania ówczesnego starosty.

Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień między innymi w 2013 roku zwyciężył w plebiscycie na najlepszego polityka i samorządowca w Dębicy pokazując jak z klasą można pełnić funkcję przewodniczącego, a następnie zgodnie z wcześniejszymi umowami bez kłótni i obrażania się ustąpić miejsca swojemu następcy.

Nie zgadza się i otwarcie piętnuje naganne zachowania lokalnych samorządowców i polityków.